Záhady Poklady Literatura Zajímavosti Království Slovník Hudba Kdo jsem


Akce Klubu psychotroniky a UFO v okrese Rychnov nad Kněžnou s důrazem na geomagnetickou anomálii/vortex u Kačerova


Od 17.března do 18.března 2007 probíhalo setkání a průzkum kruhů /průměr 40 metrů/ na kopci Včelín u Ivanského jezera u Rychnova n. Kněžnou. Souvislost s megality, popř. objekty „henge“ se nepotvrdilo.Dále následovala návštěva vortexů/gravitační anomálie u Kačerova a Moravské Třebové a místo nových pseudomenhirů v obci Říčky v Orl. Horách.
Ve velmi příjemné badatelské atmosféře se celkem sešlo 16 kolegů z KPUFO Plzeň, Domažlice, Rokycany, Pardubice, Praha, Olomouc a Rychnova nad Kněžnou.Část výzkumného týmu KPUFO se podařilo autorovi těchto stránek ubytovat v historické stavbě – loveckém zámečku Pádolí, jehož historii a erby v hodovní síni Jeseň po večerech luštil.Kopec kolem zaniklé vsi Mezina u Kačerova se na několika místech jeví jako velmi prudký ke křižovatce. Přesto voda teče nahoru a i auta se sama rozjedou klidně i dvacetikilometrovou rychlostí do svahu. Při pozorování z okolních polí jsme měli smíšené pocity. Jak již řekl Hermes Trismegistos: „Jak nahoře, tak dole.“ Ale, kde je nahoře a kde dole? Měl jsem pocit úplné relativity.Tomu to jevu se také říká magnetický kopec.Po vynesení vrstevnic do mapy, je situace zase jiná. To, co se jeví jako cesta do kopce je prostě cesta z kopce. Láhve položené na kopec se odmítaly kutálet. Když po Octavii a Leonu přijela i Avensis, nějak kopec neměl sílu. Možná to byly jen pocity- že by těžcí váleční koně švédské armády- byť jen v astrálu neměli sílu?

Klikni pro zvětšení

Poslyšme staré pověsti:
Velký oddíl Švédů přicházejících ze Slezska se zakopal na jednom opevněném kopci v blízkosti nynější Bukové u Velkého Uhřínova. Na východním svahu údolí Meziny nebo Kačerova je možno ješte dnes uvidět někdejší švédské opevnění známé pod názvem „šance“. Silnice vedoucí z Velkého Uhřínova jihozápadním směrem do Kvasin a přes Lukavici do Rychnova je postavena přes tři pahorky, které se nazývají strážními pahorky. Tam prý měly císařské oddíly zřízena stanoviště hlídek proti opevněným Švédům.Název pahorku Šibeník vznikl od Šibenice, která zde stála v době třicetileté války, na níž Švédové věšeli špiony a různé provinilce. Podle pověstí jezdí v šancích za temných bouřlivých nocí Švédové popravení na Šibeníku bez hlavy na starých válečných koních po okolních lesích a polích. Je lépe se jim vyhnout, jak je jen možno, k záchraně pro sebe i svůj dům.Pachatel se vrací na místo činu, moje video z roku 2012…v okolí je ještě jedno místo s vodou tekoucí do kopce, kdo se chce přidat k výpravě nechť napíše, spaní opět zajistíme na loveckém zámku© 2007 - 2008 Milan Kučera   © 2009 Milan Zacha Kučera

Související články: Paranormální jev v antickém světě očima tehdejšího učence

Zpět